Обираємо матеріал для виготовлення пластикового шелфтокеру

Шелфтокер є одним з класичних та найбільш розповсюджених POS матеріалів. Вибір пластику для виготовлення цієї рекламної продукції залежить від ряду факторів:

  • розмір виробу
  • наявність згинів
  • кількість
  • наявність після друкарської обробки
  • конструктив та конфігурація
  • умови експлуатації
  • бюджет

Розглянемо найбільш розповсюджені матеріали. Кожен з них має свої плюси та мінуси.

Полістирол

На сьогодні для виготовлення шелфтокерів найчастіше використовують саме полістирол. Він достатньо добре гнеться та формується. Відмінно фрезерується та висікається. На ньому можна друкувати як офсетним УФ способом (товщина до 0,6 мм), так і широкоформатним УФ друком. На ринку є широкий вибір матеріалу різної товщини, та є можливість купити його на замовлення у місцевих виробників. Відносно не висока вартість матеріалу.

Полістирол підійде для виготовлення шелфтокерів будь якої кількості та розмірів, за винятком деяких варіантів зі складною конфігурацією. З мінусів треба відзначити ламкість матеріалу невеликих товщин, а також середню стійкість до сонячного УФ випромінювання. Полістирол незамінний якщо передбачається надання шелфтокеру об’єму за допомогою вакуум формовки. Матеріал екологічний підходить для контакту з продуктами харчування.

У більшості випадків для виготовлення пластикового шелфтокеру вам буде запропоновано саме полістирол, як найкраще співвідношення ціна – якість.

ПВХ литий

Один з найбільш вдалих матеріалів для виготовлення пластикового шелфтокеру. Має найбільш преміальний вигляд та має надзвичайно якісні характеристики. Відмінно підходить для офсетного та широкоформатного УФ друків. Добре себе поводить при післядрукарській обробці (висікання, фрезерування, порізка). Легко піддається термобіговці (згинанню), та умовно придатний для вакуумформування. Дуже добре тримає згин. Не ламкий. Не підтримує горіння.

Добре підходить для пластикових шелфтокерів невеликих та середніх розмірів будь якої кількості, особливо якщо вимоги до якості друку доволі високі.
До недоліків можна віднести високу вартість литого ПВХ та неможливість його замовити у місцевих виробників, бо якість їх продукції поки ще неналежна.

Поліпропілен

Поліпропілен рідко використовують для виготовлення пластикових шелфтокерів, тому, що він погано тримаю форму при згині. Завдяки пластичності, міцності і низькій вартості також відносно низький вартості, він відмінно підходить для виготовлення пласких пластикових шелфтокерів без бігування.

Відмінно підходить для виготовлення середніх та великих тиражів пласких шефтокерів. Ідеальний для офсетного УФ друку (при товщині до 0,6 мм). Умовно придатний для широкоформатного УФ друку, так як зазвичай потребую попереднього нанесення праймеру (грунту) для закріплення фарби на поверхні. Добре піддається таким післядрукарським процесам, але для вакуумормування непридатний.
Поліпропілен – найкращій вибір для плаского пластикового шелфтокеру, який у процесі експлуатації буде постійно піддаватися механічним впливам.

Call Now Button