Оптимальний матеріал для пластикових цінників

Оптимальний  матеріал для  пластикових цінників

   Пластикові цінники є досить популярні у місцях продажу. Ці прості та бюджетні POS матеріали зажили доброї слави завдячуючи безперечним якісним перевагам у порівнянні зі своїми картонними та паперовими аналогами. А стійкість до дії вологи робить їх у деяких випадках просто безальтернативним варіантом. Незамінні вони і коли йде мова про прозорі варіанти цінників, так як прозорих целюлозних матеріалів просто не існує у природі.

   З найбільш розповсюджених матеріалів для виготовлення пластикових цінників можна відзначити литий ПВХ та поліпропілен. Також зустрічаються ПЕТ, синтетичний папір, полістирол та навіть спінений ПВХ.

ПВХ литий

   На ринку присутні білий, прозорий та ембосований варіанти цього матеріалу. Це матеріал який найчастіше використовується для виготовлення цінників. Відмінно підходить як для широкоформатного УФ друку, так і для офсетного УФ друку. Дуже добре тримає згин при термічному згинанні. Добре ріжеться та висікається. У прозорому варіанті має низьку оптичну щільність, тобто дуже прозорий, що часто має велике значення для зовнішнього вигляду ціннику. Ембосований (напівпрозорий, має певну фактуру) ПВХ добре компенсує та маскує подряпини, не створює відблисків. Для виготовлення цінників зазвичай використовують ПВХ товщиною 0,3 – 0,5 мм. На нашу думку литий ПВХ це оптимальний варіант для виготовлення будь яких різновидів цінників.

Поліпропілен

   Вважається непоганим варіантом для виготовлення цінників, але має деякі недоліки. Погано тримає згин та потребує нанесення праймеру для широкоформатного УФ друку, а також не настільки прозорий як ПВХ (у прозорому варіанті матеріалу). Але більш стійкий до розриву та пластичний. Добре підійде для офсетного УФ друку. Чудово ріжеться та висікається. Гарний варіант для великих накладів цінників, які більш раціонально друкувати УФ офсетом. Враховуючи високу пластичність витримує більші механічні навантаження ніж ПВХ аналогічної товщини. Стандартна товщина для цінників з поліпропілену як і у ПВХ, та дорівнює 0,3-0,5 мм. Якщо стоїть завдання отримати довговічний білий цінник, то поліпропілен це оптимальний варіант.

ПЕТ, полістирол, синтетичний папір

   Ці матеріали не так часто використовують для виготовлення цінників. Вони мають деякі переваги та недоліки у порівнянні з основними матеріалами. Прозорий ПЕТ має дуже низьку оптичну щільність, але погано підходить для офсетного УФ друку. Полістирол найбільш бюджетний, але недостатньо пластичний. Синтетичний папір добре адаптовано для різних видів друку, але достатньо дорогий та його дуже мало на ринку.

Вибір залишається за вами.

Call Now Button